Блог академії юрія мірошниченка
Як правильно реагувати на критику?
Люди по-різному сприймають критику у свій адрес. Одні намагаються повністю відгородитися від неї, інші – навпаки приймають критику досить близько до серця, намагаючись бути корисними для всіх. Однак, що б ви не робили, ви ніколи не будете застраховані від критики.
То ж як правильно реагувати на критику? Надаємо декілько корисних порад:

1️⃣ Навчиться відрізняти конструктивну критику від диструктивної. Не можна закривати очі на аргументовану критику, адже ми повинні вміти визнавати власні помилки. Однак, якщо ви зрозуміли, що над вами просто насміхаються або знущаються, можете сміливо ігнорувати подібні зауваження.

2️⃣ Заспокойтеся та спостерігайте. Не піддавайтеся першої ж реакції, яку народжує ваш розум і емоції, навіть якщо критика виявилась неприємною. Краще використайте цей час, щоб прийти до найкращого вирішення проблеми, з якою ви зіткнулися.

3️⃣ Уважно слухайте критику. Не слід перебивати співрозмовника, слухайте його уважно, до кінця, це допоможе вам краще зрозуміти слова іншої людини, а також підібрати найбільш підходящу відповідь.

4️⃣ Не встрявайте у безглузді суперечки. Намагайтеся слухати критику, якщо вона розумна та ігноруйте безпідставні зауваження. Коли розум людини націлений на атакувальні дії, то це заважає їй отримувати користь з критики і вдосконалюватися, а також породжує багато неприємних емоцій.

5️⃣ Використовуйте критику як можливість стати краще. Критика не завжди спрямована принизити чи образити вас. В більшості випадків, як не дивно, вона спрямована на покращення результатів вашої роботи. Приймайте таку критику з вдячністю і застосовуйте її з користю для себе!
❗️ Ідеальних людей не існує.
Навіть найправильніших та найдобріших дюдей хтось колись та критикував. Тому не сприймайте критику як вирок і докір собі!

Запам'ятайте – критику слід використовувати як засіб для особистісного росту та навчання, але не сприймати її настільки трагічно, щоб повністю не відмовитися від своїх задумів.
Error get alias