Блог академії юрія мірошниченка
Як перетворити опонента
в партнера
Quot homines, tot sententiae ("скільки людей, стільки й думок") - говорить відоме латинське прислів'я. Всі люди різні і кожен має право на свою точку зору. Вміти переконати співрозмовника, а тим паче опонента, який має протилежну точку зору, досить складно. Мистецтво переконання полягає у здатності вибудовувати свої аргументи так, щоб співрозмовник погодився з вами.
Для того щоб переконати людину у своїй правоті, достатньо мати у власному арсеналі декілька прийомів спілкування, які допоможуть поступово схилити співрозмовника на свій бік та погодитися з вашою точкою зору.

1️⃣ Будьте відкритим й доброзичливим. Навіть якщо всередині вас все кипить, необхідно зберегти спокій і самовладання. Ваш настрій передається опоненту, тому якщо ви почнете розмову, виказуючи ворожість або скованість, він відповість вам тим самим. Ворожій тон перемовин відштовхує від вас опонента. Отже, частіше посміхайтеся!

2️⃣ Повірте самі у власну точку зору. Перед тим, як переконати людину в тому, що ваша пропозиція або точка зору є правильними, чітко повірте в це самі. Це так, і інакше бути не може.

3️⃣ Проявляйте інтерес до співрозмовника. Прояв цікавості в бесіді або під виглядом думок вголос також збільшує ймовірність отримати бажане. Люди як правило хочуть ділитися своїм досвідом. Прояв цікавості дозволяє використовувати це у ваших інтересах.

4️⃣ Говоріть однією мовою. Перед тим, як переконати людину прийняти ваші умови, поставте себе на її місце. Зауважте переваги, цікаві співрозмовнику. Так ви перетворюєте опонента в прибічника, і йому мимоволі доводиться відмовлятися від оборонної позиції.

5️⃣ Нав'язуйте свій темп співрозмовнику. Однак робіть це поступово. Намагайтеся бути на одній хвилі з опонентом. Важливо, щоб ваш темп і тембр голосу був підхоплений співрозмовником, а не навпаки.

6️⃣ Не критикуйте та не сперечайтеся з опонентом. Вказуючи на позитивні сторони, використовуючи похвалу, можна домогтися значно більшого, ніж ви б досягли відкритою злістю, приниженням та погрозами. Запам'ятайте, головне – це переконання співрозмовника, а не його критика!

7️⃣ Будуйте питання в такому ключі, щоб співрозмовник відповідав «так». Як переконати людину у вашій правоті остаточно? Задавайте емоційні питання, забезпечте комфортну атмосферу.
❗️ Використовуючи у бесіді дані поради, ви помітете, що співрозмовник став більш розташованим до вас та повністю або частково погодився з вашою точкою зору.
Error get alias