Блог академії юрія мірошниченка
Як контролювати емоції під час переговорів? 5 способів контролювати свої емоції.
У переговорах ключовим фактором є емоції. При цьому, кожен з нас в тій чи іншій мірі відчуває хвилювання під час спілкування з опонентом. Однак це зовсім не означає, що ви поганий парламентер. Адже, якщо людина відчуває емоції, значить він живий.
Коли ви хвилюєтеся, не впевнені в собі або відчуваєте неприязнь до опонента, це часто помітно з боку. Бажання, жадібність, страх чи гнів можуть здатні лише нашкодити в переговорному процесі. Чим менше ви піддаєтеся емоціям в ході переговорів, тим вищі ваші шанси укласти вигідну для вас угоду. Так як же звести до мінімуму емоційну складову під час переговорів?

Даємо вам кілька корисних порад:

1️⃣ Завжди будьте готові до того, що можете взагалі не отримати предмет ваших бажань під час переговорів. Саме дестабілізуюче почуття в переговорах - це бажання. Якщо ви дуже сильно чогось хочете і про це відомо вашому співрозмовнику, у останнього буде перевага перед вами.

2️⃣ Демонструйте байдужість до результату переговорів. Бажання, жадібність і страх - це почуття, які позбавляють здатності мислити ясно. Думки про те, що ви можете з легкістю досягти бажаного або надмірна боязнь за результат в переговорах, можуть вплинути на вашу здатність раціонально мислити.

3️⃣ Завжди зберігайте спокій. Кожний раз, розуміючи під час переговорів, що почуття беруть верх над розумом, зробіть паузу. Вийдіть подихати повітрям. Продовжіть переговори після обіду або на наступний день. Зробіть для себе правилом не приймати важливих рішень, будучи у владі емоцій.

4️⃣ Використовуйте різні техніки медитації. Є багато різних технік, що допомагають зберегти внутрішній та зовнішній спокій в напружених ситуаціях. Це можуть бути як дихальні вправи, так і читання про себе коротких молитов, перебирання чоток в руці тощо.

5️⃣ Демонструйте і практикуйте відчуженість. Секрет управління власними емоціями - в попередній психологічній підготовці. Практикуйте відчуженість. Починаючи переговори, дихайте глибоко. Спостерігайте за своїм станом і зберігайте буддійський спокій.


❗️ Здатність зберігати спокій і абстрагуватися від ситуації - це ваш головний шанс зберегти свою позицію в переговорах. Пам'ятайте, сторона, яка найбільш емоційно залучена в досягнення певного результату, відрізняється найслабшою позицією.
Error get alias